Resovia Rzeszów - radość po wygranym meczu

#Aktualności

#1 Marzenia

27 kwiecień 2020

Zaczynamy! 😀

Hej AKTYWNE PIŁKARKI!👋🏼

Pierwszy wpis, którym chcę się z Wami podzielić na tej stronie i zaczynam od razu „z grubej rury”, bo na pierwszy ogień idzie temat MARZEŃ!🔥😃 Od jednego, niewinnego marzenia tak naprawdę wszystko się zaczyna. Jedna myśl, czasami nawet po prostu pod wpływem jakiegoś impulsu, rozbudzona wyobraźnia, a później działanie. 


Jakie były i są obecnie moje marzenia?

Lot paralotnią
Chyba każdy w dzieciństwie marzył o lataniu… Jak widać się da – takie dziecięce marzenia też warto realizować!😍

Czym są marzenia wie chyba każdy. Z pewnością także każdy jakieś posiada. Niektóre wypowiadamy głośno, a inne pozostają tylko w naszej głowie. Gdy byłam młodsza to marzyłam, aby jeździć na misje jak „Odlotowe Agentki” i „Kil Kolwiek”, mieć super zegarek Bena Tena, a piłkarskimi idolami byli wtedy zawodnicy z Supa Strikas. 😆 Wyobraźnie od zawsze miałam sporą, ale jak możecie się domyślić – teraz te marzenia jednak trochę się pozmieniały.

Radość po wygranym meczu piłki nożnej - Resovia Rzeszów (Julia Zenderowska)
Radość po wygranym meczu z drużyną… Aby wygrać mecz musisz przepracować wcześniej pewien okres, zrealizować postawione sobie cele – indywidualne i drużynowe.
Samo nic nie przychodzi, a mecz wszystko weryfikuje.

Po co nam marzenia?

Mówiąc o marzeniach odnosimy się do tego, co chcielibyśmy w życiu osiągnąć, do celów i pragnień – to właśnie one pomagają nam w uświadomieniu sobie co jest dla nas naprawdę ważne, na czym nam zależy i czego chcemy od życia. Bez nich życie byłoby zwyczajnie nudne.😐 Pokonywanie „przeszkód”, stawianie czoła przeciwnością losu, „wychodzenie ze strefy komfortu”, obserwowanie postępów i radość z małych sukcesów, ciągłe podnoszenie poprzeczki – według mnie to najciekawsza część procesu realizowania marzeń.


Co dają marzenia?

Marzenia sprawiają, że się rozwijam, odnajduję w sobie to, co najlepsze i każdego dnia mogę stawać się lepszą, silniejszą osobą oraz piłkarką. Nie pozwolę więc, aby ktoś „zdusił” we mnie te pragnienia. Chcę być taką osobą, jaką pragnę, nie zawracając sobie głowy opinią ludzi, którzy we mnie nie wierzą.


Krok po kroku w przemyślany sposób do celu

Jeśli uważacie, że marzenia to myślenie o tym, co nieosiągalne, to się mylicie. Wasze cele nie muszą być poza zasięgiem Waszych możliwości. Nie zakładajcie też, że spełnicie je z dnia na dzień. Warto wyznaczyć swoją drogę na zasadzie realizacji mniejszych celów. Stopniowo, KROK PO KROKU, aż doprowadzą Was do spełnienia tego największego, docelowego marzenia.

„Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku” – Lao Tzu

Tak samo spełnianie marzeń zaczyna się od pierwszej czynności, której się podejmiecie, a następnie kolejnej i kolejnej… Aż do skutku.😁🔥 A teraz jeśli chcecie zrobić ten pierwszy krok, bądź też utrwalić swój obrany wcześniej cel, to koniecznie zorganizujcie sobie zeszyt, który będzie takim Waszym ZESZYTEM MARZEŃ 📖😍, a następnie zróbcie notatkę odnosząc się do poniższych punktów. Ja juz to zrobiłam ✅ i uwierzcie mi, to ćwiczenie bardzo ułatwia realizacje marzeń. Dajcie sobie tyle czasu ile potrzebujecie. To żaden sprawdzian, po którym ktoś Was będzie oceniał. Po prostu rozmyślajcie, zapisujcie, a przede wszystkim UŚMIECHAJCIE SIĘ DO SWOICH MARZEŃ! Do dzieła…

  1. Konkretnie i jasno określ swój CEL.
  2. Wytycz drogę za pomocą MAŁYCH KROKÓW. Odpowiedz sobie na pytanie: Co muszę robić, aby były to kroki w stronę marzeń, a nie odwrotnie? (Pamiętaj, że za duża liczba działań, może spowodować zniechęcenie po jakimś czasie. Dlatego podejdź do tego rozsądnie i zacznij od mniejszej ilości, a jeśli zauważysz, że dobrze sobie z nimi radzisz, to dopisz kolejne).
  3. Realnie określ PLAN DZIAŁANIA. (Kiedy? Ile czasu poświęcę? Gdzie? Jak często? Kto mi w tym pomoże? – warto uwzględnić te pytania).
  4. NA BIEŻĄCO, systematycznie podsumuj, to co dotychczas zrobiłaś. Notuj uwagi, wyciągaj wnioski, koryguj i odświeżaj.
  5. A na końcu nie zapomnij podpisać: BĘDĘ WYTRWAŁA W SWOICH POSTANOWIENIACH I BĘDĘ SYSTEMATYCZNIE SOBIE O NICH PRZYPOMINAĆ!!! A każde niepowodzenie potraktuję jako wartościową lekcję. (Jeśli masz wenę, to nie zatrzymuj jej, pisz dalej!………………………………………………………………………….😁)

Pamiętaj co jest Twoim celem

Na koniec jeszcze jedna ważna sprawa o której już wspomniałam… Marzenia same o sobie nie przypominają. Dlatego wciąż o nich zapominamy i zamiast w ich kierunku – idziemy w przeciwnym: wybieramy lenistwo zamiast działania, odpuszczamy trening, wybieramy niezdrowe jedzenie, nie dbamy o siebie.  Do tego dochodzą jeszcze wymówki, które całkowicie niszczą naszą wole działania. Jeżeli same nie będziemy „pamiętać” o naszych marzeniach, to nikt nam o nich nie przypomni! Mam jednak na to pewną radę.😃

Zapiszcie swój cel lub cele nie tylko w ZESZYCIE MARZEŃ ale również w widocznym miejscu. Następnie spoglądajcie na nie REGULARNIE i czytajcie na głos napisane słowa. To pozwoli Wam „nie stracić z oczu” obranego celu. 📝👀

Możemy uznać, że będzie to takie nasze zadanie do wykonania na ten tydzień, a potem same zdecydujcie czy chcecie to dalej kontynuować.

Na koniec zostawiam Was jeszcze z takim pytaniem, które warto sobie zadać i przede wszystkim na nie odpowiedzieć 👉 Czy zależy Wam na Waszych marzeniach na tyle, aby się ich podjąć❓🤔 Jak brzmi Wasza odpowiedź?…

Aktywna Julka (@zdrowo_aktywna)


AktywnePiłkarki #działaMY ⚽🏃‍♀ #motywujeMY 💪 #dbaMYosiebie 🥗 #myśliMYpozytywnie 👍 #KrokPoKroku 👣 #RAZEM 🤜🤛

Jeśli chcecie tworzyć ten projekt RAZEM z nami i motywować kolejne #AktywnePiłkarki, to czekamy również na Wasze wiadomości, którymi chcecie się podzielić. Udostępniając, podamy je dalej. Oczywiście czy z podpisem czy bez – decyzja należy do Was. Najważniejsza przecież jest treść.😉 Wszystkie materiały podsyłajcie na e-mail aktywnepilkarki@gmail.com lub Instagram @aktywnepilkarki.

Poza tym, dajcie również znać czy macie propozycje tematów, które chcecie abyśmy WSPÓLNIE poruszyły? Jeśli tak, to piszcie śmiało. Ten projekt jest dla nas i o nas! Dbajmy o niego RAZEM.🤜🏼🤛🏼

Pozostałe