Wytrwałość - Julia Zenderowska

#Aktualności

#4 WYTRWAŁOŚĆ

14 lipiec 2020
Książka "Mentalny Kop" - Rafał Malinowski i Konrad Czapeczka (Aleksandra Sikora)
Książka “Mentalny klop” – Rafał Malinowski i Konrad Czapeczka

Wytrwałość to kontynuowanie danej czynności aż do osiągnięcia zamierzonego celu. Tak jak możecie przeczytać powyżej⬆️: rodzi się ona z pasji, motywacji, siły woli i odpowiednich nawyków.

➡️Pasja sprawi, że w głowie pojawi nam się cel. Motywacja wiąże się z radością – nawet jeśli będzie tylko chwilowa – pobudzi nas do działania, stanie się pewnego rodzaju wyzwalaczem, który zapoczątkuje nasze działanie. Siła woli, to zdolność kontrolowania własnych czynów patrząc w dłuższej perspektywie czasu – nie działając impulsywnie i bez namysłu, lecz cały czas mając z tylu głowy cel dla którego osiągnięcia niekoniecznie pierwsza, impulsywna myśl (często będąca „drogą na skróty”) będzie korzystna. Odpowiednie nawyki, czyli powtarzalność w działaniu. Ale… nie przypadkowym działaniu. Decydujemy o tym co jest dla nas odpowiednie i nam służy, czyli przybliża nas do realizacji określonego celu, a co nie.⬅️
To wszystko jest składowa wytrwałości, dzięki której nie poddajemy się gdy na naszej drodze pojawiają się przeszkody.


Książka "Mentalny Kop" - Rafał Malinowski i Konrad Czapeczka
Książka “Mentalny klop” – Rafał Malinowski i Konrad Czapeczka

Wytrwałość to nie cecha z którą się rodzimy i mówimy, że ją mamy, albo nie. Jest ona niczym mięsień. Możemy ją ćwiczyć, wzmacniać i budować, lub zaniedbać i pozostawić słabym.

Budujemy ją w sobie na przykład dzięki sytuacjom, które zostały nam przedstawione powyżej⬆️, czyli w momentach gdy:
1️⃣Potrafisz sama siebie zmotywować i zachęcić do działania
2️⃣Nie masz na coś ochoty, ale pomimo tego nie odpuszczasz.
3️⃣Traktujesz coś nawykowo i nawet się nad tym nie zastanawiasz.
Co łączy wszystkie powyższe warianty❓ W każdym z nich #DZIAŁAMY 🔥.


Jakie są jeszcze inne sposoby na poprawę naszej wytrwałość i samokontroli? Jakie konkretne działania możemy podjąć?⬇️


🔸Spróbuj stawiać sobie różne wyzwania. Przykładowo, jeśli masz problem z jedzeniem zbyt dużej ilości słodyczy, postanów, że przez 30 dni nie zjesz ich w ogóle. Prawdopodobnie jeśli wytrzymasz pierwsze kilka dni, to potem będzie Ci już szkoda odpuścić. Zobacz co się stanie po tych 30 dniach. Czy naprawdę słodycze są niezbędnym składnikiem Twojej codziennej diety?🤔 Bardzo prawdopodobne, że nie, a Ty przez ostatnie 30 dni zbudowałaś nowy, pozytywny nawyk.
🔸Spróbuj wykonać codziennie chociaż jedną, małą czynność której nie lubisz, lub o której często zapominasz. Oczywiście mowa tu o czynnościach, które wiesz, że będą dla Ciebie pozytywne w skutkach. Jeśli siedząc zawsze się garbisz, spróbuj zacząć to kontrolować i siedzieć prosto.
🔸Dodawaj do swojego treningu co najmniej 1 ćwiczenie, którego dotąd unikałaś, choć wiesz, że nie powinnaś. Zamiast konkretnego ćwiczenia, może to być też np. postanowienie, że będziemy częściej podawać i strzelać⚽️ słabszą nogą, niż nogą wiodącą. Na pewno nie będzie to komfortowe, a nasze zagrania początkowo nie tak idealne, ale w dłuższej perspektywie czasu na pewno wyjdzie nam to na dobre.


Wytrwałość w sporcie

Wytrwałość jest jednym z kluczowych elementów sukcesu, dlatego zdecydowanie warto poświecić czas na jej rozwijanie. Nie unikaj trudności, tylko się z nimi mierz. Droga na skróty, mimo swojej atrakcyjności, tak naprawdę nie doprowadzi Cię do upragnionego miejsca.

#AktywnePiłkarki #działaMY ⚽🏃‍♀ #motywujeMY 💪 #dbaMYosiebie 🥗 #myśliMYpozytywnie 👍 #KrokPoKroku 👣 #RAZEM 🤜🤛


Jeśli chcecie tworzyć ten projekt RAZEM z nami i motywować kolejne #AktywnePiłkarki, to czekamy również na Wasze wiadomości, którymi chcecie się podzielić. Udostępniając, podamy je dalej. Oczywiście czy z podpisem czy bez – decyzja należy do Was. Najważniejsza przecież jest treść.😉 Wszystkie materiały podsyłajcie na e-mail aktywnepilkarki@gmail.com lub Instagram @aktywnepilkarki.

Poza tym, dajcie również znać czy macie propozycje tematów, które chcecie abyśmy WSPÓLNIE poruszyły? Jeśli tak, to piszcie śmiało. Ten projekt jest dla nas i o nas! Dbajmy o niego RAZEM.🤜🏼🤛🏼

Pozostałe