#Aktualności

#6 Selekcjonuj informacje

06 sp. 2020

Masz czasami wrażenie, że natłok informacji Cię przytłacza?

Jeśli tak… To nie dziwi mnie to. Obecne czasy, to czasy elektroniki i mediów społecznościowych w których każdy jest “ekspertem” w danej dziedzinie. Szybki przepływ informacji dookoła, oraz częste zmiany powodują, że możemy czuć się zagubieni.

Pomyśl sam/a… Wpisujesz w internet “ile razy w tygodniu się rollować?”, a kończysz nie wiedząc czy w ogóle powinnaś, jaki roller jest dobry, czy robić to po treningu, czy może przed itd… Ile ludzi na świecie, tyle opinii na dany temat i ekspertów w konkretnej dziedzinie. Jak więc sobie z tym poradzić? SELEKCJONUJ INFORMACJĘ🧠👁.


Świadomie wybieraj skąd czerpiesz informację


Świadomie wybieraj z jakiego źródła się uczysz i czerpiesz wiedzę, nie zdawaj się na los. Może zamiast czerpać informację jednocześnie od każdego trenera znalezionego w internecie, spróbuj skupić swoją uwagę na maksymalnie kilku, którzy uważasz, że tworzą wartościowe treści i przekazują sprawdzone informacje? To może pomóc Ci skupić się na elementach naprawdę dla Ciebie istotnych.

Fot. Paula Duda

Wyciągaj wnioski i wyrabiaj sobie własną opinię

Czytamy różne artykuły sportowe, treści pojawiające się na facebooku, instagramie i innych social mediach, wypowiedzi i wywiady ze znanymi sportowcami, oglądamy mecze… Ale często w tym wszystkim jest zbyt mało faktów, a zbyt dużo cudzej opinii. W końcu zamiast wiedzieć więcej, to wiemy mniej, a przy tym jeszcze brak nam WŁASNEJ opinii – same/sami już nie wiemy co myśleć… Wyciąganie własnych wniosków, obserwowanie siebie, swoich działań, oraz efektów tego, to zjawisko, które zanika, a nie powinno.
Nasza uwaga nie jest nieskończona, dlatego zajmowanie się tysiącem spraw na raz nie będzie dobrą opcją.

Zdecyduj na czym chcesz się obecnie skupić

Nawiązując do ostatniego wpisu… (“#5 Więcej nie znaczy lepiej” <—kliknij aby przejść do wpisu) W życiu i sporcie nie chodzi o to, żeby robić więcej. Chodzi o to, żeby robić właściwe rzeczy we właściwej kolejności i we właściwym czasie. Chodzi o to, żeby skupiać się na tym, co jest dla nas najważniejsze, wybierać działania, które są zgodne z naszymi wartościami. Umiejętność skupienia uwagi – skierowania jej na określoną myśl, przedmiot, zagadnienie, wydarzenie, sytuację, czy zjawisko będzie tym, co pozwoli Ci znaleźć sposoby, aby zrobić kolejny krok w kierunku swojego marzenia i osiągnąć trwałe rezultaty💪🏼. Wyznaczyłaś/eś już cel? Jeśli tak, to wiesz na czym powinnaś/powinieneś się skupić✅.

Selekcjonowanie informacji

To nie jest tak, że jedna wiedza jest „bardziej wartościowa”, a druga „mniej”. Wiedza może się po prostu okazać nieadekwatna do naszych aktualnych potrzeb. Wiedza dostępna jest wszędzie: książki📚, internet🌐, znajomi👥🗣, własne obserwacje👀… Trzeba tylko umieć z niej skorzystać.


Czujesz się przebodźcowana/y?

Codziennie w naszych głowach pojawiają się tysiące myśli🤯. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo jesteśmy przebodźcowani… A taki nadmiar bodźców może mieć znaczący wpływ na nasze funkcjonowanie w ciągu dnia, oraz na treningu⚽️. Nie staraj się czerpać informacji z każdego możliwego źródła. Fajnie jest wykorzystywać możliwości dzisiejszego świata, ale trzeba umieć wyznaczyć sobie pewne granice🙅🏼‍♀️.
To jak zarządzasz swoim czasem, na co go poświęcasz i ku czemu kierujesz swoją uwagę zdecyduje w jakim miejscu znajdziesz się w przyszłości. Selekcjonuj informacje, wybieraj wartościowe – adekwatne do swoich aktualnych potrzeb i celów – źródła, działaj, wyciągaj wnioski… i znowu działaj! Powoli, konsekwentnie, ale cały czas w stronę celu… A ja i reszta AKTYWNYCH PIŁKAREK trzymamy za Ciebie kciuki!🤜🏼🤛🏼


#AktywnePiłkarki #działaMY ⚽🏃‍♀ #motywujeMY 💪 #dbaMYosiebie 🥗 #myśliMYpozytywnie 👍 #KrokPoKroku 👣 #RAZEM 🤜🤛

Jeśli chcecie tworzyć ten projekt RAZEM z nami i motywować kolejne #AktywnePiłkarki, to czekamy również na Wasze wiadomości, którymi chcecie się podzielić. Udostępniając, podamy je dalej. Oczywiście czy z podpisem czy bez – decyzja należy do Was. Najważniejsza przecież jest treść.😉 Wszystkie materiały podsyłajcie na e-mail aktywnepilkarki@gmail.com lub Instagram @aktywnepilkarki.

Poza tym, dajcie również znać czy macie propozycje tematów, które chcecie abyśmy WSPÓLNIE poruszyły? Jeśli tak, to piszcie śmiało. Ten projekt jest dla nas i o nas! Dbajmy o niego RAZEM.🤜🏼🤛🏼

Pozostałe